Czy Aquafresh (GlaxoSmithKline) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Aquafresh NIE JEST wolny od okrucieństwa!

Aquafresh zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, kiedy jest to wymagane przez prawo.

Ponadto Aquafresh należy do GlaxoSmithKline, korporacji macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Aquafresh dotycząca testów na zwierzętach

Kiedy szukałam informacji na temat statusu Aquafresh jako produktu wolnego od okrucieństwa, nie mogłam znaleźć na stronie internetowej oficjalnej polityki marki dotyczącej testów na zwierzętach.

Zwróciłem się więc do Aquafresh z prośbą o więcej informacji na temat ich polityki dotyczącej testów na zwierzętach. Konkretnie, chciałam wiedzieć, czy zlecają lub pozwalają innym testować swoje produkty/składniki na zwierzętach, również wtedy, gdy wymaga tego prawo.

A Aquafresh odpowiedział, mówiąc:

"Mamy przyjemność odpowiedzieć na Twoje zapytanie dotyczące naszej polityki w zakresie testowania na zwierzętach. Doceniamy i rozumiemy Twoje obawy w tej ważnej sprawie.

Naszym celem jest opracowywanie nowych środków leczniczych i leków do stosowania w zapobieganiu, zarządzaniu i leczeniu ludzkich dolegliwości i chorób.

Jednakże, ponieważ jesteśmy organizacją działającą na rynku OTC (bez recepty), większość produktów, które wprowadzamy na rynek, prawdopodobnie nie będzie nowymi jednostkami chemicznymi. Większość składników naszych produktów ma ugruntowane zastosowanie medyczne o uznanej skuteczności i akceptowalnym poziomie bezpieczeństwa, co zostało wyszczególnione w opublikowanej literaturze. Dlatego badania na zwierzętach byłyby w dużej mierze zbędne.

Zgodnie z naszą polityką nie przeprowadzamy badań na zwierzętach, chyba że opracowujemy nowe produkty i jesteśmy zobowiązani przez organy regulacyjne do uzasadnienia bezpieczeństwa produktu przy użyciu nowych składników, których bezpieczeństwo nie zostało ustalone. Wówczas testy na zwierzętach byłyby przeprowadzane jedynie w celu upewnienia się, że produkt przynosi korzyści terapeutyczne i nie ma alternatywy dla testów na zwierzętach.

Wspieramy i uczestniczymy w trwającym programie rozwoju alternatyw dla wykorzystywania zwierząt w testach bezpieczeństwa oraz zapewniamy humanitarne traktowanie zwierząt laboratoryjnych. Jesteśmy czujni na wszelkie zmiany i chętnie wdrażamy alternatywne testy, które są akceptowane przez ekspertów naukowych, prawnych i regulacyjnych.

Podsumowując, jesteśmy bardzo wrażliwi na tę kwestię. Poważnie traktujemy nasz obowiązek poszanowania życia zwierząt i będziemy nadal wspierać wysiłki zmierzające do opracowania alternatywnych metod testowania."

Ich odpowiedź mailowa miała podpis GlaxoSmithKline (GSK), co oznacza, że Aquafresh jest własnością G SK.

W rezultacie Aquafresh ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak GSK, gdzie zarówno Aquafresh, jak i GSK twierdzą, że pozwalają na testowanie swoich nowych produktów na zwierzętach, co jest wymagane przez organy regulacyjne, aby uzasadnić bezpieczeństwo produktu przy stosowaniu nowych składników.

Polityka wolna od okrucieństwa

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Aquafresh już teraz nie spełnia kilku naszych kryteriów, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Aquafresh twierdzi, że ich nowe składniki mogą być testowane na zwierzętach, a także zezwala na testowanie swoich produktów/składników na zwierzętach, gdy wymaga tego prawo.

Czy Aquafresh jest wolny od okrucieństwa?

Podsumowując, Aquafresh i jego firma macierzysta, GlaxoSmithKline, pozwalają na testowanie swoich nowych produktów/składników na zwierzętach, kiedy wymaga tego prawo. Dlatego NIE uznajemy Aquafresh za markę wolną od okrucieństwa.

Obecnie Aquafresh znajduje się na naszej liście marek do unikania - testowanych na zwierzętach.

Czy Aquafresh posiada certyfikat Cruelty-Free?

Aquafresh nie jest objęty certyfikatem cruelty-free przez żadne niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Aquafresh nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez stronę trzecią, nikt nie bada ani nie potwierdza zobowiązań i twierdzeń Aquafresh w zakresie cruelty-free.

Czy Aquafresh jest własnością spółki macierzystej, która nie stosuje zasad cruelty-free?

Tak. Właścicielem Aquafresh jest GlaxoSmithKline, firma macierzysta, która w 2022 roku nadal prowadzi testy na zwierzętach.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych testujących na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że w ten sposób przekonają firmę macierzystą do przejścia w końcu na metody wolne od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku Aquafresh NIE jest wolny od okrucieństwa, podobnie jak jego firma macierzysta, GlaxoSmithKline.

Czy Aquafresh jest wegański?

Co ciekawe, podczas gdy Aquafresh nie reklamuje swojej pasty do zębów jako "wegańskiej", na stronie FAQ Aquafresh stwierdza, że żaden z ich produktów nie zawiera pochodnych zwierzęcych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranowy tego, co jest obecnie napisane na stronie internetowej Aquafresh:

Ponieważ jednak nie uważamy firmy Aquafresh za wolną od okrucieństwa, ponieważ ich produkty są testowane na zwierzętach, gdy wymaga tego prawo, nie uznalibyśmy również niczego sprzedawanego lub produkowanego przez Aquafresh za wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Aquafresh

Chcesz zmienić pastę do zębów na wolną od okrucieństwa? Oto kilka marek wolnych od okrucieństwa, które warto sprawdzić:

  • Hello *własność Colgate
  • Davids
  • Schmidt's *własność Unilever
  • Desert Essence
  • Tom's *własność Colgate
  • JASON

Znajdź kompletny przewodnik po wegańskich pastach do zębów, tutaj.