Czy produkty Drunk Elephant (Shiseido) są wolne od okrucieństwa i wegańskie?

Ten post może zawierać linki afiliacyjne, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty Drunk Elephant cruelty-free można znaleźć w Sephora, Cult Beauty, Ulta, Boots i Amazon.

Drunk Elephant jest *Cruelty-Free

Firma Drunk Elephant potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w jej imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, produkty firmy nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy, że Drunk Elephant jest *Cruelty-Free.

*Właścicielem firmy Drunk Elephant jest Shiseido, korporacja, która NIE jest wolna od okrucieństwa, ponieważ zezwala innym markom na testowanie na zwierzętach.

To Twój wybór, czy chcesz wspierać, czy bojkotować marki wolne od okrucieństwa, których właścicielem jest firma macierzysta, która nie jest wolna od okrucieństwa. Nie ma "dobrej" lub "złej" odpowiedzi na to pytanie. Zachęcam Was do robienia tego, co Wam odpowiada, ale uważam, że ważne jest, aby ujawnić, że Shiseido jest właścicielem Drunk Elephant.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacją na stronie internetowej Drunk Elephant:

Polityka Drunk Elephant dotycząca testów na zwierzętach

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi badań na zwierzętach?

Firma Drunk Elephant potwierdziła, że prowadzi sprzedaż wyłącznie online lub w Hongkongu, a nie w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Oto, jak wyjaśnia to Drunk Elephant:

"Jesteśmy zachwyceni, że jesteśmy w Chinach! Jeśli jednak pytasz o testy na zwierzętach, to postawmy sprawę jasno: nigdy byśmy tego nie zrobili. Specjalny Region Administracyjny Hongkong nie wymaga przeprowadzania testów na zwierzętach. Jest to jedyne miejsce, gdzie prowadzimy sprzedaż detaliczną (via @SephoraHK

). W Chinach kontynentalnych korzystamy z transgranicznego handlu elektronicznego, który nie wymaga takiego samego procesu rejestracji jak sprzedaż detaliczna. Posiadamy certyfikat programu Leaping Bunny, nigdy nie testowaliśmy i nie będziemy testować naszych produktów na zwierzętach. ❤️"

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testowania na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testowanie na zwierzętach jest nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja etykiety "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak oznaczenie Cruelty-Free zazwyczaj oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy dotyczącą produktów wolnych od okrucieństwa, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Drunk Elephant nie jest w 100% wegański

Określenie "wegański" w kosmetyce może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Drunk Elephant, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które z produktów Drunk Elephant są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Drunk Elephant są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Które z produktów Drunk Elephant są wegańskie?

Od 2021 roku nie będę już regularnie aktualizować tej listy wegańskich produktów Drunk Elephant, ponieważ wszystkie ich wegańskie produkty są teraz wyraźnie oznaczone. Najbardziej aktualne i dokładne informacje na temat tego, które produkty są wegańskie, a które nie, znajdziesz na ich stronie internetowej.

Poniżej znajduje się lista produktów Drunk Elephant, które są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych, a zamiast tego wykorzystują wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego lub syntetycznego.

Pielęgnacja skóry

 • A-Passioni™ Krem z retinolem
 • B-Hydra Żel intensywnie nawilżający
 • Beste No 9 Galaretka oczyszczająca
 • C-Tango™ Multiwitaminowy krem pod oczy
 • D-Bronzi Przeciwdziałające zanieczyszczeniom słoneczne serum
 • F-Balm™ Elektrolitowa woda do twarzy
 • JuJu Bar
 • Lala Retro Whipped Cream
 • Protini™ Krem polipeptydowy
 • Kompleksowe serum pod oczy Shaba
 • Slaai Makeup Melting Butter Cleanser
 • T.L.C. Framboos Glycolic Night Serum
 • T.L.C. Sukari Babyfacial
 • Luksusowy olejek do twarzy Virgin Marula

Pielęgnacja ciała

 • Kremowy olejek oczyszczający do ciała Kamili™.
 • Balsam do ciała Sili™
 • Dezodorant w kremie Sweet Pitti

Pielęgnacja włosów

 • Cocomino™ Szampon nabłyszczający
 • Kremowa odżywka do włosów Cocomino™ Marula
 • T.L.C. Happi Scalp™ Scrub
 • Wild Marula™ Spray przeciw plątaniu włosów

Nie jest wegańska - Drunk Elephant

Poniższe produkty zawierają składniki pochodzenia zwierzęcego i dlatego nie

są odpowiednie dla wegan:
 • Serum na dzień C-Firma (zawiera acetyloglukozaminę, pozyskiwaną z muszli morskich) - nie wegańskie
 • Umbra Sheer Physical Defense SPF 30 (zawiera acetyloglukozaminę, pozyskiwaną z muszli morskich) - nie wegański
 • Umbra Tinte Physical Defense SPF 30 (zawiera acetylo-glukozaminę, pozyskiwaną z muszli) - nie wegański
 • Lippe (zawiera wosk pszczeli) - nie wegański
 • Pekee Bar (zawiera miód) - nie wegański

Zasady dotyczące produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku oznaczenia "Cruelty-Free", nie istnieje żadna standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak używa się go w kontekście czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Drunk Elephant?

Zapytałem Drunk Elephant, gdzie produkowane są ich produkty, a oni powiedzieli mi:

"Nasze produkty są wytwarzane w USA".

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc firmę Drunk Elephant, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, że tak,

"Dziękuję, że się z nami skontaktowałeś! Większość naturalnie pozyskiwanej miki na świecie - minerału, który nadaje D-Bronzi subtelny blask, a w C-Tango pomaga rozjaśnić okolice oczu - pochodzi z Indii, w tym również z naszego kraju.

Zrównoważony i etyczny biznes jest w sercu Drunk Elephant, dlatego współpracujemy tylko z dostawcami miki, którzy mają wyjątkowe osiągnięcia zarówno w zakresie metod wydobywczych odpowiedzialnych za środowisko, jak i etycznych praktyk pracy.

Nasz dostawca miki zaopatruje się wyłącznie w kopalniach, które spełniają uczciwe i bezpieczne standardy pracy (w tym zakaz pracy dzieci) oraz stosują metody wydobywcze przyjazne dla środowiska. Obejmuje to szereg procesów monitorowania i audytu - w tym comiesięczne i niezapowiedziane kontrole kopalń i zakładów przetwórczych - w celu zapewnienia zgodności na każdym etapie łańcucha dostaw.

Poza zapewnieniem bezpiecznych i etycznych warunków pracy, uczciwe standardy pracy obejmują fundusze na rozwój społeczności, edukację, opiekę zdrowotną i stypendia dla osób mieszkających w regionie, w którym znajdują się kopalnie naszego dostawcy miki.

Jeśli tylko jest to możliwe, Drunk Elephant zawsze wybiera zrównoważoną i etyczną drogę pozyskiwania surowców wykorzystywanych w naszych produktach."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zrozumieć status Drunk Elephant jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem, możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!