Czy produkty Earth Mama Organics są wolne od okrucieństwa i wegańskie?

Ten post może zawierać linki afiliacyjne, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty Earth Mama cruelty-free można znaleźć w sklepach Target i Amazon.

Earth Mama Organics jest wolna od okrucieństwa

Earth Mama Organics potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Earth Mama Organics jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat polityki firmy Earth Mama Organics dotyczącej testów na zwierzętach:

Polityka Cruelty-Free

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja etykiety "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Jednak Cruelty-Free oznacza, że produkty nie są testowane na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Earth Mama Organics nie jest w 100% wegańska

Określenie "wegański" w kosmetyce może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Earth Mama Organics, nie wszystkie produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które z produktów Earth Mama Organics są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Earth Mama Organics są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Zasady dotyczące produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z powszechnie stosowanych w kosmetykach produktów pochodzenia zwierzęcego to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Earth Mama Organics?

Zapytałam firmę Earth Mama Organics, gdzie produkowane są ich produkty, a oni odpowiedzieli mi, że:

"Wszystkie produkty Earth Mama są wytwarzane w Stanach Zjednoczonych".

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Wydobycie naturalnej miki jest jednak związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy pewności, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc firmę Earth Mama Organics, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, że tak,

"Earth Mama używa naturalnie wydobywanej i etycznie pozyskiwanej miki, nie syntetycznej. Mam nadzieję, że to Cię uspokoi!".

Earth Mama twierdzi, że ich naturalna mika jest "pozyskiwana w sposób etyczny", ale nie odniosła się konkretnie do tego, skąd pochodzi ich mika i w jaki sposób przeprowadzają audyt lub śledzenie, aby upewnić się, że w wydobycie miki nie były zaangażowane dzieci.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, że Earth Mama Organics jest firmą wolną od okrucieństwa i wegańską, a wybierając razem produkty wolne od okrucieństwa, możemy pomóc raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!