Czy Punky Colour jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty Punky Colour cruelty-free można znaleźć w Ulta, iHerb i Sally Beauty.

Punky Colour jest wolny od okrucieństwa

Punky Colour potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, Punky Colour jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat polityki Punky Colour dotyczącej testów na zwierzętach:

Cruelty-Free Policies

Zwróć uwagę, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Jednak Cruelty-Free oznacza, że produkty nie są testowane na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Punky Colour jest w 100% wegański

Punky Colour potwierdziło, że wszystkie jego produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Zasady dotyczące produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku oznaczenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja oznaczenia "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z powszechnie stosowanych w kosmetykach produktów pochodzenia zwierzęcego to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Punky Colour?

Zapytałam firmę Punky Colour, gdzie produkowane są ich produkty, a oni odpowiedzieli mi, że:

"Nasze produkty są wytwarzane w Los Angeles, w Kalifornii".

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc firmę Punky Colour, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, ale nigdy nie odpowiedziała na żaden z moich e-maili ani wiadomości.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, że Punky Colour jest firmą cruelty-free i wegańską, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc skończyć z testowaniem kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!