Czy Skintimate (Edgewell) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Skintimate NIE jest Cruelty-Free!

Skintimate pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, kiedy wymaga tego prawo.

Ponadto, Skintimate jest własnością Edgewell, korporacji macierzystej, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Skintimate dotycząca testów na zwierzętach

Podczas badań, aby dowiedzieć się więcej o statusie Skintimate jako cruelty-free, nie mogłam znaleźć oficjalnej polityki marki dotyczącej testów na zwierzętach nigdzie na jej stronie internetowej.

Zwróciłam się więc do Skintimate z prośbą o więcej informacji na temat ich polityki dotyczącej testów na zwierzętach. Dokładniej, chciałem wiedzieć, czy zlecają lub pozwalają innym testować swoje produkty/składniki na zwierzętach, w tym podczas sprzedaży w krajach, które wymagają testów na zwierzętach (jak w Chinach kontynentalnych).

A Skintimate odpowiedziało, mówiąc:

"Dziękujemy za kontakt z nami w sprawie naszego żelu do golenia Skintimate i testów na zwierzętach.

W Edgewell, produkujemy i sprzedajemy szeroką gamę produktów konsumenckich sprzedawanych na całym świecie w kategoriach ochrony przeciwsłonecznej i pielęgnacji skóry (Banana Boat®, Hawaiian Tropic®, Schick®, Wilkinson Sword®, Edge®, Skintimate®, Wet Ones®), jak również w kategorii pielęgnacji kobiecej (Stayfree®, Carefree®) i pielęgnacji niemowląt (Playtex®). Naszą polityką jest nietestowanie naszych produktów na zwierzętach. Edgewell przeprowadza testy na zwierzętach tylko wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo.

Bierzemy udział w działaniach branżowych mających na celu zwiększenie świadomości organów regulacyjnych na temat alternatywnych rozwiązań bez udziału zwierząt. Więcej informacji na temat polityki Edgewell dotyczącej testów na zwierzętach można znaleźć na naszej stronie internetowej: http://edgewell.com/wp-content/uploads/2015/06/Animal-Testing-Policy.pdf."

Na podstawie ich odpowiedzi wiemy teraz, że Edgewell jest właścicielem Skintimate. A Skintimate ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak Edgewell. Zarówno Edgewell jak i Skintimate twierdzą, że ich polityką jest nie testowanie swoich produktów na zwierzętach, jednak "Edgewell przeprowadza testy na zwierzętach na produktach tylko wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo lub gdy nie istnieje żadna akceptowalna alternatywa, aby ocenić bezpieczeństwo produktu dla konsumenta."

Prawdziwie wolne od okrucieństwa marki nigdy nie pozwolą, aby ich produkty lub składniki były testowane na zwierzętach. Firmy wolne od okrucieństwa stosują politykę, w której jeśli prawo wymaga od nich testowania na zwierzętach, to odmawiają sprzedaży swoich produktów w takich warunkach.

Na przykład, importowane kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są wymagane przez chińskie prawo do testowania na zwierzętach przy rejestracji. Dlatego też prawdziwie wolne od okrucieństwa marki zdecydowały się nie sprzedawać w Chinach, aby pozostać wiernymi swojej polityce nie testowania na zwierzętach.

Niestety, Skintimate i Edgewell twierdzą, że pozwolą na testowanie swoich produktów i składników na zwierzętach, jeśli będzie tego wymagało prawo. Z tych powodów Skintimate NIE jest wolne od okrucieństwa.

Polityka cruelty-free

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy wymaga tego prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Skintimate ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak Edgewell i twierdzi, że zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Skintimate posiada certyfikat Cruelty-Free?

Skintimate jest certyfikowany przez PETA jako wolny od okrucieństwa. Nie byliśmy jednak w stanie zweryfikować twierdzeń Skintimate o braku okrucieństwa, ponieważ w odpowiedzi otrzymaliśmy oświadczenie ich firmy macierzystej Edgewell o przeprowadzaniu testów na zwierzętach, w którym stwierdzono, że zezwalają oni na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy wymaga tego prawo.

Czy Skintimate jest własnością firmy macierzystej nie stosującej zasad cruelty free?

Tak. Skintimate jest własnością Edgewell, spółki matki, która nadal angażuje się w testy na zwierzętach w 2022 roku.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych prowadzących testy na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że w ten sposób przekonają firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku Skintimate NIE jest cruelty-free, podobnie jak jego firma macierzysta Edgewell.

Czy Skintimate jest wolny od okrucieństwa?

Podsumowując, Skintimate ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak jego firma macierzysta, Edgewell, gdzie obie pozwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli wymaga tego prawo. Dlatego też NIE uznajemy Skintimate za markę cruelty-free.

Obecnie Skintimate znajduje się na naszej liście marek do unikania - testowanych na zwierzętach.

Czy Skintimate jest wegański?

Skintimate nie twierdzi, że oferuje jakiekolwiek opcje przyjazne dla wegan. A ponieważ Skintimate angażuje się w testy na zwierzętach, nie uważamy, aby cokolwiek sprzedawane lub produkowane przez Skintimate było wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Skintimate

Chcesz przejść na produkty wolne od okrucieństwa? Oto kilka marek wolnych od okrucieństwa, które warto sprawdzić:

  • Preserve Razors
  • Well Kept
  • Every Man Jack

Możesz też sprawdzić nasz przewodnik po bezokrutowych i wegańskich maszynkach do golenia lub bezokrutowym i wegańskim kremie do golenia!