Jak robić makijaż z wykorzystaniem kosmetyków mineralnych?

Jak malować się kosmetykami mineralnymiKobiety o cerze wrażliwej oraz skłonnej do alergii coraz częściej decydują się na zakup kosmetyków mineralnych. Trudno się im dziwić, skoro mamy do czynienia z rozwiązaniami nie tylko całkowicie naturalnymi, ale również delikatnymi i takimi, które nie wywołują reakcji uczuleniowej. Nie można jednak zapominać o tym, że makijaż z wykorzystaniem kosmetyków mineralnych różni się od tego, który wykonuje się z zastosowaniem tradycyjnych rozwiązań.

Warto opanować technikę jego przygotowywania, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniami, które nie tylko wpływają pozytywnie na kondycję naszej cery, ale również nie przyczyniają się do powstawania reakcji alergicznych. Makijaż mineralny jest przy tym tak samo efektowny, jak klasyczne rozwiązania. Już na wstępie wypada zwrócić uwagę na to, że dla kosmetyków mineralnych charakterystyczna jest sypka konsystencja, mamy więc do czynienia z produktami, które łatwo się osypują. Wywołuje to pewne problemy z ich aplikacją, często okazuje się bowiem, że wymaga ona pewnej sprawności.

Turtorial makijażu kosmetykami mineralnymiIstnieje kilka zasad, których warto przestrzegać w tym kontekście, jedna z najważniejszych mówi zaś o tym, aby nie wkładać pędzla bezpośrednio do słoiczka z kosmetykami. Najlepiej wysypać odrobinę proszku do szklanej albo plastikowej miseczki, potem zaś nabrać kosmetyk wykorzystując w tym celu pędzel. Nie wolno zapominać i o tym, że po wykonaniu tej czynności wskazane jest strzepanie nadmiaru pudru, jeśli bowiem zapomnimy o tym, naszą twarz mogą zacząć zdobić mało efektowne smugi. Nadmiar proszku na twarzy jest niewskazany również dlatego, że wywołuje efekt „maski”. Same kosmetyki mineralne charakteryzują się niezwykłą wydajnością, nawet niewielka ich ilość przynosi więc oczekiwane efekty.