Jak wykonać naturalny makijaż?

jak wykonać makijaż mineralnyWiele pań przyznaje, nie bez żalu, że wyrazisty makijaż w miejscu pracy jest niemożliwy do zaakceptowania. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na eksponowanie naszych niedoskonałości. Rozwiązaniem alternatywnym jest makijaż naturalny i to nawet pomimo tego, że przez wiele lat nie był on doceniany. Choć makijaż „no make-up” sprawia wrażenie niewidocznego, nie oznacza to wcale, że jego wykonanie jest prostym zadaniem. Przeciwnie, nie brakuje osób uważających, że jest to szczególnie trudny rodzaj makijażu. W tym przypadku kluczowe znaczenie ma dobór kolorów, wskazane jest przy tym, aby był on idealny albo przynajmniej bliski ideałowi. Nawet odrobinę ciemniejszy podkład jest w stanie zepsuć cały efekt, niewskazane jest przy tym również nieustanne nanoszenie poprawek, a co za tym idzie – nakładanie kolejnych warstw kosmetyków.

W pierwszej kolejności skupmy się na demakijażu wykorzystując w tym celu mleczko lub specjalny środek mający właściwości oczyszczające. Nie zaszkodzi również, jeśli na twarz nałożymy lekki krem. W kolejnym etapie możemy przystąpić do maskowania niedoskonałości starając się, aby czynność ta była wykonywana szczególnie starannie. Korektory pomogą nam w zamalowaniu przebarwień, wyprysków i plamek, bardzo często okazuje się więc, że wyjątkowo opłacalne jest posiadanie kilku ich rodzajów.

jak wykonać naturalny makijażGdy nie widać już tego, z czego nie jesteśmy zadowolone, możemy przystąpić do nakładania podkładu. Oczywiście, kluczowe znaczenie ma jego idealny odcień, pamiętajmy jednak, że nie sprawdzają się również podkłady ciężkie oraz tłuste. Im lżejszy jest podkład, tym lepiej. Gdy jest już nałożony, cała twarz powinna zostać omieciona pudrem transparentnym. Utrwali on makijaż, jeśli jednak wykorzystamy zbyt dużą jego ilość, może zniweczyć nasze wysiłki. Potem można przeczesać brwi, a także podkreślić je cieniem nieco ciemniejszym niż ich naturalny odcień. Beżowy cień na powiekach i jedna warstwa tuszu na rzęsach są wystarczające, aby podkreślić oczy. W czasie kolejnego etapu możemy sięgnąć po cielistą pomadkę, nie zaszkodzi przy tym również transparentny błyszczyk. Sam makijaż nie sprawia wrażenia skomplikowanego, można więc zdecydować się na jego wykonanie nawet, jeśli brakuje nam nieco doświadczenia. Pamiętajmy jednak, że makijaż naturalny nie znosi kompromisów, jeśli więc zapomnimy o jego przeznaczeniu, łatwo popełnimy błąd niweczący nasze wysiłki i zmieniający jego charakter.