3 Zalety wosku pszczelego dla włosów

Podobnie jak miód, wosk pszczeli ma wiele zalet zdrowotnych. Poza tym, korzyści z wosku pszczelego dla włosów są również niesławne ze względu na jego naturalne właściwości humektantu!

Co to jest wosk pszczeli?

Wosk pszczeli to substancja wydzielana przez robotnice pszczół miodnych z ich gruczołów wydzielających wosk w celu utworzenia plastra miodu. To właśnie w tym plastrze pszczoły przechowują miód i wykorzystują go jako siedlisko dla swoich larw. Jego kolor jest różny od białego do brązowawego i żółtego. Wosk pszczeli jest zawarty w wielu produktach, takich jakWosk pszczeli Korzyści dla włosów

Poniżej znajdują się niektóre niesamowite korzyści z wosku pszczelego dla włosów, który ma zamiar uświadomić sobie jego znaczenie w codziennym reżimie pielęgnacji włosów!

1. Wygładza i prostuje włosy

 

Jeśli szukasz produktu organicznego, który wygładza i prostuje włosy w krótkim czasie, to wosk pszczeli jest dla Ciebie! Możesz łatwo rozplątać swoje poskręcane pasma, próbując poniższego przepisu na pomadę do włosów.

2. Chroni przed zanieczyszczeniami i ciepłem

Wosk pszczeli może chronić włosy przed zanieczyszczeniami i ciepła, tworząc grubą powłokę wokół swoich pasm. Ochrona ta działa jako bariera i nie pozwala brud i kurz, aby uszkodzić włosy.

pszczoła3. Zapobiega puszeniu się włosów

Wosk pszczeli jest naturalnym środkiem do nawilżania włosów, który zapobiega łamliwe, suche i puszące się pasma, dzięki jego bogactwo w witaminę A, która czyni go doskonałym humektantem. Ponadto, zmiękcza i nawadnia Twoje włosy.

Czy chcesz wiedzieć, jak korzystać z wosku pszczelego do wzrostu włosów, a następnie spróbuj poniższy przepis wzbogacony o dobroci olejku eterycznego i innych składników! Ten przepis nie tylko stylizuje włosy, ale także czyni je elastyczne i błyszczące.

DIY Pomada do włosów z wosku pszczelego Przepis

Materiały eksploatacyjne

  • 2 Oz organicznego wosku pszczelego5 łyżek stołowych oleju kokosowego4 łyżeczki glinki bentonitowej20 kropli olejku eterycznego z drzewa sandałowegoJedna żaroodporna miskaGarnuszek do gotowaniaPojemnikPowietrzny słoik Mason

Wskazówki

  1. Umieść żaroodporną miskę organicznego wosku pszczelego do garnka z gorącą wodą i pozostawić go na 5-10 minut, aby utworzyć podwójny kocioł do topienia beeswax.Then, wlać roztopiony wosk pszczeli, 5 łyżek oleju kokosowego, 4 łyżeczki proszku gliny bentonitowej wraz z 20 kropli olejku eterycznego z drzewa sandałowego do miski i wymieszać je dobrze, aby uzyskać grudek-free pastę.Po zakończeniu, opróżnić wynikową mieszaninę do hermetycznego słoika mason.Aby użyć tego przepisu pomada, po pierwsze oczyścić włosy i wysuszyć go z ręcznikiem.Teraz wziąć niewielką ilość mieszaniny wosku pszczelego na dłonie i delikatnie stosować go na włosy, od góry w kierunku końca. Umyj go po 4-5 godzinach. Można również zastosować tę mieszaninę przed pójściem do łóżka, a następnie zmyć go następnego dnia rano.

Uwaga:

  • Upewnij się, że nie nakładasz wosku pszczelego bezpośrednio na pory skóry i skórę głowy, ponieważ może on zatykać pory ze względu na swoją gęstą konsystencję. Dlatego zaleca się, aby zachować cala luki od korzeni.

Wosk pszczeli jest naturalnym produktem, który jest nie tylko korzystne dla włosów, ale również oferuje szereg korzyści zdrowotnych, jak również.

Dowiedz się więcej na: http://aromo.pl/