3 zaskakujące korzyści z nasion słonecznika dla włosów

Wszyscy znają zalety zdrowotne oleju słonecznikowego. Ale, czy wiesz o korzyściach płynących z oleju słonecznikowego dla włosów? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Czym są nasiona słonecznika?

Nasiona słonecznika to jadalne owoce słonecznika, znane pod dwumianową nazwą "Helianthus annuus". Są one zazwyczaj spożywane jako przekąska w postaci kiełków, a także jako składnik dekoracyjny w wielu przepisach. Ponadto, nasiona słonecznika są również wykorzystywane do pozyskiwania pożywnego i popularnego produktu - oleju słonecznikowego.

Fakty żywieniowe dotyczące nasion słonecznika

Ziarna słonecznika są bogatym źródłem zdrowych tłuszczów, fitosteroli, korzystnych związków roślinnych, witamin i minerałów. Ponadto, zawiera również właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające.

100 gramów nasion słonecznika zawiera:

  • Kalorie 584Tłuszcz nasycony 4,5 gTłuszcz wielonienasycony 23 gTłuszcz jednonienasycony 19 gCholesterol 0 mgSód 9 mgPotas 645 mgBłonnik 9 gBiałko 21 gWapń 78 mgWitamina C 1,4 mgWitamina B-6 1,34 mgŻelazo 5,25 mgWitamina A 3 µgWitamina E 35,17 mg.

Ziarna słonecznika - korzyści dla włosów

Poniżej przedstawiamy kilka unikalnych korzyści płynących z nasion słonecznika dla włosów, które mogą Cię zaskoczyć.

1. Włosy bez łupieżu

Według popularnych badań, dodanie nasion słonecznika do codziennej diety może dać ci zdrowe i wolne od łupieżu włosy, dzięki jego bogactwu w witaminę B, która stabilizuje i zapewnia dodatkowe odżywienie skóry głowy.

2. Zapobiega wypadaniu włosów

nasiona słonecznikaZgodnie z autorytatywnym źródłem, nasiona słonecznika są doskonałym produktem, który zapobiega wypadaniu włosów ze względu na jego bogactwo w witaminę E, ważny przeciwutleniacz. Ponadto, nawilża suchą skórę i skórę głowy, jak również.

3. Stymuluje wzrost włosów

Nasiona słonecznika są bogatym źródłem cynku i żelaza, które promują wzrost włosów. Jedz 1 uncję nasion słonecznika w ciągu dnia, aby uzyskać długie, zdrowe pasma i inne korzyści. Możesz spożywać je razem z sałatką lub innymi dodatkami.

Dodatkowe korzyści płynące z jedzenia nasion słonecznika

Poniżej przedstawiamy kilka dodatkowych korzyści płynących z jedzenia pożywnych ziaren słonecznika.

  • Posiadają właściwości przeciwzapalneBogate w antyoksydantyPomocne w otyłościPoprawiają trawienie

Jak jeść nasiona słonecznika?

Pożywne ziarna słonecznika można jeść na surowo, prażone bez soli lub kiełkowane. Można je również dodawać do warzyw, dań typu stir-fry, tacos, muffinów, smoothie, burgerów i batonów. Co więcej, olej słonecznikowy jest również lepszą alternatywą, jeśli nie lubisz jeść jego nasion. Jądra słonecznika nie są ograniczone do żadnego konkretnego dania; są uniwersalne.

Ostateczne przemyślenia

Dodaj nasiona słonecznika do swojej codziennej diety, aby czerpać zdumiewające korzyści dla włosów i inne korzyści, które mają do zaoferowania. Jednak zalecane dzienne spożycie to 1 uncja dziennie. Poza tym, spróbuj te wosk pszczelirecipes, które nie tylko chronić swoje pasma przed zanieczyszczeniami, ale prostuje je, jak również. Jeśli podoba Ci się ten artykuł, to nie wahaj się podzielić się nim z rodziną i przyjaciółmi.