8 cudownych korzyści zdrowotnych z korzeni papai

Podobnie jak drzewo papai, korzenie również mają znaczący skład, który może przynieść korzyści dla Twojego ogólnego stanu zdrowia. Poznaj korzenie papai korzyści zdrowotne w tym artykule!

Papaja jest również nazywany papaw lub pawpaw i pochodzi z Ameryki tropikalnych nizin. Należy do rodziny "Caricaceae," z botanicznej nazwy jako "Carica papaya. Jest to bylina o krótkim okresie wegetacji, która dorasta do wysokości 30 stóp.

Carica papaya jest podzielona na męskie, żeńskie i hermafrodytyczne typu płciowego. Rodzaj żeński wytwarza owoce w wyniku zapylenia krzyżowego z gatunkiem męskim. Natomiast hermafrodyta zawiera zarówno pręciki, jak i jajniki i jest zdolny do samodzielnego wytwarzania owoców.

Papaja ma pomarańczowo-czerwone, żółto-zielone i żółto-pomarańczowe barwy oraz bogaty pomarańczowy miąższ. Nie tylko jej owoce są zdrowe, ale każda część tej rośliny ma znaczenie lecznicze, w tym jej owoce, liście, łodygi i korzenie.

Korzyści zdrowotne płynące z korzeni papai

Oto kilka korzyści zdrowotnych z korzenia papai, które z pewnością pozostawią znaczny pozytywny wpływ na Twoje zdrowie!

1. Zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych

Ekstrakt z korzeni papai znany jest z aktywności antyurolitycznej. Aktywność ta zabrania odkładania się w nerkach elementów odpowiedzialnych za powstawanie kamieni. To, z kolei, zapobiega tworzeniu się kamieni moczowych. Weź dwa równe kawałki korzenia papai i gotuj je w dwóch filiżankach wody przez 10-15 minut. Teraz przefiltruj ziołową masę za pomocą sitka do herbaty i pij ją regularnie.

2. Łagodzi ból zębów

Korzeń drzewa papai jest doskonałym domowym sposobem zapobiegania bólowi zęba ze względu na jego zdolności przeciwzapalne. Aby zrobić pastę, wymieszać trzy łyżeczki proszku korzenia papai z 1,5 łyżeczki wody. Zastosuj tę pastę na dziąsła, aby złagodzić ból zęba.

3. Ma działanie antybakteryjne

Antybakteryjne korzenie papai eliminują ludzkie bakterie chorobotwórcze, takie jak Salmonella Typhi, S. Paratyphi i S. Typhimurium. Dlatego jest przydatny w leczeniu zapalenia żołądka i jelit, zapalenia cewki moczowej, zapalenia ucha środkowego, duru brzusznego i zakażeń ran.

4. Wspaniały uzdrowiciel ran

Wyciąg z korzenia papai doskonały domowy środek, który zwiększa produkcję kolagenu w organizmie. Dlatego jest pomocny w szybkim i skutecznym gojeniu się ran.

5. Ma działanie moczopędne

Korzenie Carica Papaya wykazują potencjalną aktywność moczopędną. Aktywność moczopędna pomaga w zapobieganiu zastoinowej niewydolności serca (CHF), wysokiego ciśnienia krwi (Hypertension) i innych chorób układu krążenia.

6. Pomaga w niestrawności

Korzenie drzewa papaya są przydatne w leczeniu niestrawności (Dyspepsja) z powodu złego jedzenia i picia. W leczeniu dyspepsji, zrobić wywar przez gotowanie zewnętrznych części korzeni papai w 2 filiżanki wody i pić regularnie, aby uzyskać jego ogromne korzyści.

7. Kontroluje hiperglikemię i dyslipidemię

Wodne ekstrakty z korzenia papai mają kwas izooleinowy, ester metylowy i kwas heksadekanowy, podobne do fitochemikaliów o właściwościach przeciwutleniających. To zarządza hiperglikemii wraz z dyslipidemii.

8. Pomocny w zatruciu arszenikiem

Korzenie drzewa papai mają znaczące właściwości lecznicze, które łagodzą zatrucia arsenem. Ponadto, ma geno-ochronne zdolności przydatne w zapobieganiu genotoksycznych wyników spowodowanych przez toksyczność arsenu.