Kosmetyki mineralne krok po kroku

kosmetyki mineralne

Od kilku lat w naszym kraju kosmetyki mineralne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Szczególnie osoby, które mają skórę wrażliwą na alergię będą miały poważny problem przy tradycyjnych podkładach, pudrach czy korektorach.

W przypadku kosmetyków mineralnych mamy produkt naturalny w 100% i tym samym będzie to idealny wybór praktycznie dla każdego rodzaju skóry. Poza składem od tradycyjnych kosmetyków te mineralne odróżniać się będą również formą aplikacji, która może na początku sprawiać nam trudności. Przede wszystkim należy osiągnąć pewną wprawę w ich nakładaniu, ponieważ może to być dla nas dość trudne na początku, jeśli wcześniej się z tym nie stykaliśmy. Warto więc korzystać z praktycznych porad, które mogą nam to znacząco ułatwić.

Najpierw pędzel

Na początek trzeba sobie wybrać odpowiedni pędzel. Najlepiej sprawdzać się będzie flat top albo też pędzel kabuki. Oba będą się dobrze sprawdzać, ale mają różną budowę i dlatego będzie można osiągnąć różne efekty z ich użyciem. Zbite gęste włosie ściętego na płasko pędzla flat top będzie nam dawać mocniejsze krycie niż mniej zwarte bardziej puszyste włosie, które będzie zastosowane w przypadku pędzla kabuki. Specjaliści podkreślają, że jeśli ktoś ma szczególnie wrażliwą cerę powinien zdecydować na zastosowanie pędzla kabuki. Wykonany z włosia syntetycznego będzie miękki i należycie delikatny dla skóry. Dlatego właśnie, jeśli mamy problem z cerą to taki pędzel dobrze się sprawdzi.

Nawilżenie to podstawa

nawilżanie ceryPrzed nałożeniem podkładu należy oczywiście zadbać o to, by wcześniej nałożone kosmetyki się wchłonęły. W tym momencie, jeśli ma się skórę skłonną do przetłuszczania trzeba dbać o nałożenie również pudru, który będzie nam gwarantować możliwość utrzymywania takich zadowalających efektów na skórze. Należy pamiętać, że nakładanie ma swoje żelazne reguły. Musimy stosować aplikację tradycyjną, która polegać będzie na strzepywaniu do wieczka odrobiny produktu, który następnie będzie nabierany pędzlem i rozprowadzany po twarzy. Jeśli sięgamy po kosmetyki mineralne pierwszy raz sposób ich nakładania będzie dla nas czymś zupełnie nowym i dopiero po kilku próbach będziemy w stanie się tego odpowiednio nauczyć i nie będzie to stanowić dla nas problemu.