Sporządzanie kosmetyków mineralnych

jak zrobić kosmetyki mineralneJeśli chodzi o mieszanie produktów do kosmetyków mineralnych można wybrać trzy rozwiązania:

Torebki strunowe

Jest to bardzo prosta metoda mieszania, w której wsypujemy do torebek półprodukty, które chcemy mieszać, zamykamy szczelnie taką torebkę i rozcieramy palcami produkty przesypując zawartość co jakiś czas. Po kilku minutach produkty są już starannie wymieszane. Metoda ta nie będzie jednak dobra przy matowych pigmentach, które tak jest trudno rozetrzeć i na skórze mogą być smugi.

Moździerze

Jest to kolejna prosta metoda, z której można skorzystać. Składniki wsypujemy do moździerza i ucieramy. Najpierw wsypujemy takie składniki, które mogą się zbrylić a dopiero następnie kolejne półprodukty oraz główny wypełniacz. Trzeba pamiętać, by go dodawać delikatnie po trochu a na koniec dopiero jego całość już do torebki strunowej, by tam wszystko dokładnie połączyć. Ta metoda będzie bardziej zaawansowaną formą łączenia, jednak daje dobre efekty i warto z niej skorzystać. Można dzięki niej lepiej zająć się wymieszaniem pigmentów matowych niż w torebce strunowej. Takie pigmenty mają jednak to do siebie, że przyklejają się do moździerza w związku z czym trzeba je regularnie odskrobać. Stosując miki kolorowe trzeba wymieszać je w torebce strunowej jeśli chcemy, by były błyszczące.

Młynki

jak mieszać kosmetykiTa metoda mieszania jest najbardziej rozwinięta, ale daje również najwięcej efektów. W tym przypadku kosmetyki robi się w młynkach, które są jednorodne, a dzięki temu pigmenty świetnie się wymieszają. Przy pigmentach matowych warto je delikatnie rozetrzeć w moździerzu to dzięki temu będą się mniej zbrylać i nie przykleją się do ścianek. Trzeba dodawać składniki w pewnej kolejności. Na samym początku pigmenty matowe i wypełniacz w pewnej ilości potem dodatki i na koniec pozostała część wypełniacza. Jeśli chodzi o sposób mieszania najlepiej włączać młynek seriami na jedną sekundę. W ten sposób będzie się dokładnie mieszać produkty ale nie dojdzie do ich spalenia jak przy mieszaniu ciągłym. Przed otwarciem młynka trzeba odczekać na opadanie pyłu. Gdy zależy nam na wysokim połysku mik trzeba zastosować mieszanie w torebce strunowej. Młynek doprowadza bowiem do ich matowienia. W młynkach uzyskuje się większe ilości kosmetyków co będzie ich dużą zaletą jeśli chcemy przygotować pudry bądź podkłady. Do przygotowania mniejszych ilości cieni czy róż nie warto ich stosować, ze względu na straty produktowe.