Jak pozbyć się zaskórników z nosa za pomocą pasty do zębów?

Zatkane pory i nadmiar oleju może powodować zaskórniki. Dowiedz się, jak pozbyć się zaskórników na nosie za pomocą pasty do zębów ze wszystkimi instrukcjami w tym poście.

Bez względu na wiek i płeć, każdy cierpi z powodu zaskórników w ich życiu. Jeśli masz te brzydkie zaskórniki, to nie martw się i dowiedz się, jak pozbyć się zaskórników na nosie za pomocą pasty do zębów w tym artykule.

Czym są zaskórniki?

Zaskórniki, lekka forma trądziku, to małe ciemne grudki, które pojawiają się w dowolnym miejscu na twarzy. Stan ten ma miejsce, gdy otwory mieszków włosowych są zatkane z powodu martwych komórek skóry, bakterii i łoju. Kiedy skóra, nad tym guzkiem, pozostaje otwarta, obecne w niej martwe komórki skóry reagują z tlenem, nadając jej ciemny, czarny kolor. Według American Academy of Dermatology - trądzik dotyka rocznie prawie 50 milionów Amerykanów.

Zaskórniki rozwijają się również na innych częściach ciała:

  • RamięPiersiGrzbietKark

Co powoduje powstawanie zaskórników na nosie?

Poniżej przedstawiamy niektóre z przyczyn, z powodu których zaskórniki pojawiają się na nosie:

  • Kiedy gruczoł łojowy produkuje zbyt dużo oleju.Niektóre zmiany hormonalne, takie jak dojrzewanie, menstruacja i ciąża.Wzrost bakterii Propionibacterium acnes na skórze.Nadużywanie kosmetyków, które blokują pory skóry.Częste pocenie się.

Jak pozbyć się zaskórników z nosa za pomocą pasty do zębów?

Wypróbuj poniższe remedium z pasty do zębów, aby pozbyć się zaskórników na nosie.

1. Pasta do zębów DIY - lekarstwo na zaskórniki

Materiały

  • Jedna łyżka stołowa miętowej pasty do zębówDwie łyżki wodyBawełniana piłkaMiska

Wskazówki

  1. Po pierwsze, oczyścić twarz wodą z kranu i wysuszyć jak zwykle.Teraz wlać jedną łyżkę pasty do zębów i dwie łyżeczki wody do miski i wymieszać je dobrze.Zastosuj cienką powłokę tej pasty na nosie za pomocą wacika.Pozostawić na 3-4 minuty, aby wyschnąć całkowicie.Po wyschnięciu pasty do zębów, delikatnie pocierać skórę nosa, aby usunąć zaskórniki.Po tym, umyć twarz dużą ilością wody i osuszyć.Upewnij się, aby zastosować krem nawilżający lub olej kokosowy po tym procesie.Powtórz tę metodę, trzy razy w tygodniu, aż do dwóch tygodni.

Uwagi:

  • Zawsze wybieraj pastę do zębów bez fluoru, aby uniknąć mishaps.Don't leave pasty do zębów na dłuższy czas, ponieważ może to podrażnić skórę.Podczas korzystania z powyższego hack, jeśli pasta do zębów dostaje się do oczu, a następnie oczyścić je wodą z kranu natychmiast. Jeśli stan zapalny będzie się utrzymywał, skontaktuj się z lekarzem.

Jak zapobiegać powstawaniu zaskórników?

Jeśli nie chcesz, aby na Twojej skórze pojawiły się te małe zgrubienia, zastosuj poniższe środki w codziennych czynnościach, aby zapobiec powstawaniu zaskórników.

  • Unikaj stosowania produktów do pielęgnacji skóry na bazie oleju.Stosuj dobrze zbilansowaną dietę i dbaj o higienę.Unikaj palenia.Codziennie myj twarz środkiem oczyszczającym, a następnie nakładaj krem nawilżający.Włącz peelingi i maseczki złuszczające do swojego codziennego reżimu pielęgnacji skóry.

Po przeczytaniu powyższego artykułu, dowiesz się o zaskórniku, jego przyczynach, zapobieganiu i remedium.