Sposób wykonania makijażu za pomocą kosmetyków mineralnych

Kosmetyki mineralne były z początku jedynie alternatywą dla kosmetyków klasycznych, z których korzystały osoby cierpiące na problemy związane z reakcjami alergicznymi lub podrażnieniami skóry spowodowanymi składnikami kosmetyków klasycznych. Obecnie jednak docenia się po prostu zdrowy charakter tego typu kosmetyków i bardzo przyjemne efekty, jakie można dzięki nim uzyskać.

Nakładanie pudru mineralnego Problemem jest jedynie odpowiednie nakładanie kosmetyków mineralnych, ponieważ różni się ono dość znacznie od sposobów, jakie stosuje się tradycyjnie. Najważniejsze sprawy Najważniejsza kwestia to sypkość kosmetyków mineralnych. Są one zawsze dostępne jako mniejsze i bardziej lotne drobinki, niż pudry klasyczne. Dlatego chociażby nie należy nabierać ich bezpośrednio z pojemniczka, ale trzeba ich trochę odsypać do miseczki lub na jakiś talerzyk i dopiero z niego nakładać kosmetyk na pędzelek. Za każdym razem po dotknięciu pędzelkiem pudru, konieczne jest strzepanie jego nadmiaru, ponieważ pominiecie tego kroku spowoduje zsypywanie się pudru na twarzy. Standardem jest konieczność powtórzenia czynności wiele razy, ale dzięki temu można uzyskać dokładnie taki odcień, jakiego szukamy. Każda ze stosowanych warstw musi być też bardzo cienka, bo w przeciwnym razie uzyska si efekt tak zwanej maski. Kosmetyki mineralne cechują się znakomitą wydajnością, więc za każdym razem można sobie odsypać odrobinkę, na spokojnie ją zużyć i jeśli będzie potrzeba więcej, odsypać trochę więcej.

Techniki nanoszenia pudru

Konsystencja kosmetyków mineralnych Puder mineralny jest bardzo lekki, sypki i ogólnie dość trudny w kontrolowaniu. Na początku może sprawiać problemy i jest to zupełnie normalne. Trzeba się nastawić na kilka początkowych porażek, ale szybko zdobywa się odpowiednią wprawę. Nanoszenie go na twarz będzie wymagało zastosowania odpowiedniego pędzelka. Jeśli nasza cera na to pozwala i nie będą powstawały żadne podrażnienia, można wykorzystywać naturalny pędzel flat top. Dzięki niemu krycie jest dość skuteczne i cały proces nie zajmuje za dużo czasu. Cera bardziej delikatna powinna być traktowana sztucznym pędzelkiem kabuki, który jest znacznie delikatniejszy, ale praca z nim potrwa trochę dłużej. Ważne jest, by do aplikacji stosować technikę wcierania pudru w twarz. Polega ona na nanoszeniu go na policzek, po czym okrągłymi ruchami rozciera się go na zewnątrz twarzy. Skóra musi być naturalnie odpowiednio przygotowana do tego procesu. W przypadku kosmetyków mineralnych takim przygotowaniem jest zastosowanie kremu nawilżającego i pozostawienie go na skórze przez dłuższą chwilę, by mógł spokojnie zostać wchłonięty. Dopiero wtedy należy zacząć powolne wcieranie pudru pamiętając o tym, że cieńsze warstwy to lepszy efekt końcowy. Istnieją dwa przypadki szczególne. Pierwszy z nich to skóra przetłuszczająca się. Jeśli mamy taki problem, konieczne jest zastosowanie warstwy pudru transparentnego bezpośrednio na podkład z kremu. Jeśli z kolei ktoś posiada na twarzy wiele elementów, które należałoby ukryć, powinien wykorzystać technikę nanoszenia pudru na mokro. Pozwala ona znacznie lepiej pokryć wszystkie niedoskonałości, a w praktyce jest bardzo prosta, ponieważ polega po prostu na zwilżaniu pędzelka przed rozpoczęciem nakładania kosmetyku.