Kosmetyki mineralne

Popularne kosmetyki

Kosmetyki mineralne - powstanie

O kosmetykach mineralnych pewnie już wiele osób słyszało. Nadal jednak bardzo wiele osób zupełnie nie wie czym są takie kosmetyki i czemu warto będzie je stosować. O tym właśnie chcemy w tym wpisie powiedzieć. Kosmetyki mineralne pojawiły się najpierw na terenie USA. Na początku określano je jako produkt przeznaczony dla kobiet po operacji plastycznej oraz zabiegach kosmetycznych. Były one idealnym wyborem, ponieważ nadawały się do stosowania w przypadku skóry z podrażnieniami. Z czasem ich popularność rosła. Kilka lat temu były one sprzedażowym hitem w USA, a teraz są modne również w naszym kraju.

Do cery trądzikowej

Są to kosmetyki, które określić można jako idealne, jeśli ktoś ma problemy alergiczne ze skórą. Jeśli u kogoś występuje również problem z trądzikiem i jest w trakcie jego leczenia to również taki właśnie kosmetyk będzie najbardziej racjonalnym wyjściem. Produkuje je wiele firm, ale warto sprawdzać czy rzeczywiście jest to produkt mineralny, czy tylko etykieta ma nas o tym zapewniać.

Skład kosmetyków mineralnych

Zanim uda się coś powiedzieć o składzie trzeba pamiętać, że są to składniki sypkie. Nie tylko pudry czy cienie mają taki charakter, ale również podkłady, korektory. Dzięki temu produkty te są wygodne i można je mieszać ze sobą uzyskując idealny kolor, na jakim będzie nam zależało. W składzie jest między innymi dwutlenek tytanu, tlenek cynku, mika, pigmenty kolorowe. Może się także pojawiać skrobia ryżowa, azotek boru czy węglan wapnia. Wiele osób pyta dlaczego są one lepsze od tych tradycyjnych.

Walka z trądzikiem

Długi termin przydatności

Produkty mają bardzo długi termin przydatności do użycia. Nie ma tam chemicznych dodatków, ale sama natura i to właśnie sprawia, że ten produkt będzie można długo używać. Minerały nie będą się psuć przez długie lata i podobnie będzie, gdy chodzi o kosmetyki mineralne.

Aplikacja kosmetyków mineralnych

Jeśli ktoś pierwszy raz ma kontakt z takimi produktami nie będzie miał łatwego zadania, gdy chodzi o ich nakładanie, ale można się do tego odpowiednio przyzwyczaić. Jedynie trzeba pamiętać, że nie nakłada się ich na cerę, jeśli wcześniej zastosowało się inne preparaty i cera nie jest oczyszczona.